עדכון קארמה עם מקצוע הכירולוגיה: פעם זו הייתה נחלתם של מצורעים וזונות... נידוי וביזוי. ידע שגרר איתו צרות צרורות - למה שאנשים ירצו תמונה אמיתית על נפשם? על פנימיותם? ומי הולך לקבל ידע מזונה, ממצורע? לעיתים הכירולוגיה הייתה הסיבה לנידוי ולעיתים היא הייתה הדרך לשרוד את הנידוי לדוגמא הצוענים השתמשו בה להשיג את לחמם וכך גם נזירים בהודו היו מסתובבים ללא רכוש וכשרצו לאכול או לשתות היו מסתכלים בכפות הידיים של העוברים ושווים בכדי שייתנו להם אוכל או מנחה בתמורה. (למידע נוסף על ההיסטוריה של הכירולוגיה - כאן)

לעיתים, כמו במקרה של אתי הילסום, הידע הפך למפתח להתעלות נפשית, להתפכחות, להבנה עמוקה של המציאות הפנימית והחיצונית.

ידע הכירולוגיה חרוט בנפשי, כנראה מגלגולים רבים. כך גם זכרון הנידוי והרעב.... וכך גם זכרון ההתעלות הנפשית אליה הוא יכול להביא.

להיות כירולוגית, קרי לדעת לראות את התוך של האנשים, ולא את החוץ, הביא אותי גם בגלגול הזה לקונפליקט חברתי, וגם להתעלות נפשית. איך לשחרר את ההקשר בין הזכרונות? למדתי מידע חיצוני רבות, יישרתי קו עם האקדמיה. בפנים, בתוכי מארגנת ומפרידה ומחברת בין ידע לאינטואיציה, בין הבנה לניסיון. היו שנים שלא רציתי לעסוק בכך. הרגשתי שהידע מונע ממני חיים פשוטים, שיכולת הראיה מפריעה לי לאינטראקציה עם אנשים - איך מתנהלים עם הידע?

ככל שהעולם הפנימי נהיה להיכל נקי ונוצץ להכנס אליו כך יכולה לדבוק באומץ שהוא נותן, בביטחון, להנות מהכניסה אליו, וכך לא להזדקק לחריגות ולנידוי כשומרי הארמון. יכולה ל״רכב״ על הידע, לחוות בטחון דרכו ולהנות מהמפגש עם אדם אחר, כמשהו מצמיח, כייפי כמסע של גילוי ושחרור ואף יותר מזה – יודעת היום כי כניסה לעולם הפנימי יכולה להיות  לא רק כתוצאה מכאב ותפקידה אינו רק לרפא או לשנות אלא להפוך שותף אמיתי ושווה זכויות בבריאה בעיצוב המציאות. זו יכולה להיות מפה למסע מרתק ללא מאמץ, נעים ונינוח.

מזמינה למסע פנימה, באמצעות הכירולוגיה, שהוא הרפתקה מרתקת ובטוחה.

 

 

 https://www.naomimohar.co.il/he/Courses/180