קראו כאן מה כתבו עלינו, על הספר, על הקורסים ועוד..

מחשבות על יד החיים נותן לקורא הצצה לעומקה ולמורכבותה של נפש האדם. כמי שלמדה אצל נעמי (מבלי שעסקתי בכירולוגיה), הקריאה תרמה לי, כמטפלת, להבין גורמים, מניעים לדפוסים והתנהגויות של מטופלים אשר אני פוגשת ביומיום, ומכאן לדעת איזו תמיכה יהיה נכון לתת לכל אחד על פי אופי כף ידו. מעבר לעניין המקצועי, נעמי מציגה פסיפס מרתק, הכתוב בצורה המנגישה את התחום לכל מי שרוצה ללמוד מעבר לסקרנות של משמעות הקווים. מומלץ בחום....

קרן חן, www.bach-israel.co.il


היום שבו קראתי את הפרקים הראשונים בספר "מחשבות על יד החיים", היה גם היום שבו החלטתי שנעמי תהיה המורה שלי. הייתה זו הפעם הראשונה שבה נתקלתי בפירוט כל כך עמוק ורגיש וחד לפרטים הרבים שעל כף ידו של אדם. רקמת העצם, השרירים, העור, הגמישות, הרבדים השונים, העולמות, הקווים. עוד ועוד פרטים שכל אחד מהם מקבל חשיבות רבה וכמו עומד בפני עצמו, אך אלו יחד מרכיבים תבנית ייחודית וחד פעמית של חיבור בין גוף ונפש. היה לי ברור כי לא תהיה זו קריאה של ספר לימוד בלבד אלא יהיה זה מסע שלם אל תוך נבכי הנפש שלי.

כתלמידת כירולוגיה הרגשתי שניתנת בידי מפת-על שלא רק ממפה אזורים קיימים על הסממנים המוכרים שבהם, אלא גם נותנת לי את היכולת לנווט בידיו של אדם, להבין ולאבחן את נתוניו מתוך הקיים בשטח ולאו דווקא מידע מוקדם.

ואולי הדבר שאהבתי יותר מכל לאורך כל הספר הוא השילוב הנפלא והנדיר שמתקיים בו בין רוח וחומר. שילוב שבאופן מושלם, מפתיע ועם זאת מתבקש, משקף גם את היות כפות הידיים, כמו גם את היות האדם. הגישה ההוליסטית של נעמי שמשלבת עולמות שונים ורבים כל כך שדרך מילותיה נשזרים יחד, לא רק שהופכים את הלימוד והידע למדויק, ברור, שלם ומעניין להפליא, אלא לאינטואיטיבי ממש.

להרגשתי זהו ספר שביכולתו להעמיק לא רק את הידע ויכולת האבחון של תלמידי כירולוגיה למיניהם, אלא גם את מה שיודע כל אדם על עצמו

ליהי אבני, תלמידת כירולוגיה