על הספר - מחשבות על יד החייםבתפריט זה תמצאו קורס וירטואלי בכירולוגיה. בכל נושא אביא דוגמאות ואיורים, חלקם הגדול מהספר שלי, "מחשבות על יד החיים". שאלות ייענו בשמחה בעמוד הפייסבוק שלי "כלים - לאבחון, לטיפול ולתרגול עצמי". המעונינים להעמיק בתחום זה מוזמנים להרשם בטופס שבתחתית הדף ואעביר להם מידע על מאמרים חדשים שאעלה, שיעורי וידיאו ועוד.

כאן אלמד את מפת היד וקריאתה. השיטה שלי היא הוליסטית – אין תחום בחיים שאינו מדובר בקורס, בידיים ניתן לראות הכול בהתאם להתמחות המאבחן. האבחון פתוח – לא צריך לזכור את המשמעויות של הצורות השונות של היד הקווים או הגבעות – צריך להבין אותן – מי שמבין לא ישכח לעולם. לימוד המפה הבסיסית ודרכה את כל הסימנים מאפשר גמישות באבחון ובהבחנות, מאפשר לתלמיד לצאת לדרכו המקצועית כשהוא מצויד בכלים להבין כל סימן גם אם מעולם לא ראה אותו קודם.

החומר יועבר בסיוע שקופיות ואמצעים ממוחשבים, חלק מהשיעורים יועברו בוידאו ולכל שיעור יהיה גם חומר כתוב להרחבה והעמקה בתחומים המדוברים בו.

האזורים שבמשטח היד נקראים "גבעות". אפשר לפרש את הגבעות על-פי מיקומם ביד, בעזרת שתי החלוקות – החלוקה הרוחבית והחלוקה האורכית. בנוסף ניתן גם להבין את האיכויות האצורות בכל אזור על-ידי שיוך האזור לכוכב שמיוחס לו ולסמל שמסמל את הכוכב.

הסמלים לקוחים מתורת האלכימיה. כל סמל מהסמלים מושווה לסמל של מרקורי. סמלו של מרקורי מאגד את סמלי שלושת העולמות: הצלב מסומן למטה והוא מייצג את הרמה הפיזית, את החיבור למציאות ואת הקשר לאדמה. העיגול מסומן באמצע והוא מסמל את הרמה הרגשית ואת הקשר לחברה ולאדם. במרכזו של העיגול הזה נמצאת לעיתים נקודה, המסמלת את הנשמה או את הניצוץ האלוהי. על נקודה זו ארחיב בהמשך. בחלקו העליון של הסמל מסומן חצי עיגול הפונה אל השמים, אשר מלמד על עולם הרוח, על החשיבה ועל החיבור לאידיאות.

צורות אלה, המצויות גם בסמלי שאר הכוכבים, משנות מיקום ולעיתים גם כיוון. באמצעות ההשוואה למיקומם בסמל המרכזי (של מרקורי), ניתן להבין את המשמעות החדשה שהם מקבלים בכל תצורה ותצורה.